Одржани састанци Координационих одбора Актива младих у ИЈ2 и ИЈ3

Актив младих Српске демократске странке наставља са интензивним радом на терену и консолидацијом својих редова. У Прњавору и Бањој Луци јуче су одржани кључни састанци Координационих одбора Актива младих Изборних јединица 2 и 3, на којима су изабрана нова руководства и дефинисани стратешки правци дјеловања.

Процес унутарстраначких избора донио је нова лица на одговорне функције. За предсједника КО ИЈ2 изабран је Марко Михајловић, који по аутоматизму постаје и члан Предсједништва Актива младих СДС РС, док је за потпредсједника КО ИЈ3 изабран Јовица Лазендић.

Састанцима су присуствовали предсједник Актива младих СДС РС Борис Лукета и члан Предсједништва Дарио Палија, који су поручили да је снажна организација на нивоу изборних јединица темељ успјеха цијеле странке.

Посебан значај састанцима дало је присуство и активно учешће високих функционера странке, предсједника ГО Бања Лука Жељка Раљића, као и чланице републичког Предсједништва СДС-а Биљана Лукић.

„Константна подршка и разумијевање за потребе и проблеме младих, коју показује Биљана Лукић, од великог је значаја за нашу организацију. Таква врста менторства и заједништва између различитих генерација унутар СДС-а је оно што нас чини јачим,“ истакнуто је током састанка.

Осим кадровских питања, на састанцима је извршена детаљна анализа активности у претходном периоду. Постигнут је договор о динамичном плану рада и активностима који обухватају период до краја 2026. године. 

Млади СДС-а у ИЈ2 и ИЈ3 спремни су за теренски рад, нове иницијативе и борбу за бољи положај својих вршњака у Републици Српској.