Лукета у емисији „Изазови“: Сваки гласач који остане кући заправо је дао глас актуелној власти!

Предсједник Актива младих Српске демократске странке Борис Лукета гостовао је у емисији „Изазови“ на БН телевизији, гдје је послао кључну поруку бирачима, са посебним акцентом на погубност изборне апстиненције која директно иде у корист тренутног режима.

Лукета је јасно дефинисао узрочно-посљедичну везу између пасивности грађана и политичког стања у којем се Република Српска налази.

Говорећи о важности изласка на биралишта, предсједник Актива младих СДС-а је упозорио да избјегавање гласања није неутралан чин, већ директна подршка систему који већ годинама урушава Српску.

„Промјене долазе гласањем, стагнација се одржава бирачком апстиненцијом. Сваки гласач који не изађе на изборе, заправо је свој глас дао властима, поготово у нашем изборном систему“, поручио је Лукета, указујући на то да власт користи апстиненте као своје најбоље сараднике за очување позиција.

Током емисије, Лукета се осврнуо и на лош економски амбијент у Републици Српској, истичући да тренутни систем не дозвољава развој потенцијала које Српска има, а који се на Западу природно вреднују.

„Садашња власт гуши приватну иницијативу, оно што земље Запада вриједнују. Требају нам нове идеје, нови људи, нове политике. Треба нам проактивно размишљање“, нагласио је предсједник младих СДС-а.

На крају, Лукета је упутио дубоку и упозоравајућу поруку о демографској катастрофи и одласку становништва, што мора бити аларм за цјелокупно друштво и повод за хитне промјене на изборима.

„Џаба нама Република Српска ако у њој не живе Срби“, закључио је Борис Лукета.

Са заједничког панела у емисији „Изазови“ поручено је да је Република Српска кренула странпутицом, а да затварањем очију и остајањем код куће у изборном дану заправо постајемо саучесници у њеном пропадању. Промјене су у рукама народа, а први корак је масован излазак на изборе.